Sleva 10 % na všechno, v košíku stačí zadat kód "DENCYKLISTIKY". Platí i na zlevněné zboží!

Jak vybrat lyžařské brýleJak vybrat lyžařské brýle

Pokud si chcete dobře zalyžovat, nestačí jen pořádné lyže s nabroušenými hranami. Že jsou nutností i kvalitní lyžařské brýle je bez debat. Chceme vám jejich výběr maximálně usnadnit…

Jako první si ale pojďme připomenout všechna pozitiva lyžařských brýlí…

- ochrana očí před UV zářením (platí především ve vyšších nadmořských výškách)
- lepší viditelnost v mlze a sněžení
- chrání oči před vysušením a podrážděním od ledového vzduchu a větru
- ochrana před větvemi a dalšími nástrahami

Výběr velikosti

Naštěstí je to u brýlí jednoduché, pouze někteří výrobci mají rozdílné velikosti obrouček. Většina však sází na UNI velikost a potom pouze na dětské varianty. Totiž, pásek na brýlích je nastavitelný na opravdu každou hlavu. Často zůstává jediné rozdělení - podle pohlaví.
Nějaký ten problém však nastat může! Jde o to, jak budou brýle sedět s přilbou, zda si sednou do jejího vykrojení. Doporučujeme volit brýle i přilbu od jedné značky, nebo zkoušet přímo u nás na prodejně s vaší přilbou. Alespoň se předejde případnému vracení zboží…

Zorníky

Pořádně vidět je základ. Dnes výrobci disponují u lepších modelů často i speciálním prohnutím zorníků pro větší zorné pole – tomu se říká sférické provedení. My ho můžeme jen doporučit, protože samotné zkreslení pohledu je s nimi opravdu minimální.

Výběr barvy zorníku je naprosto individuální, každému může vyhovovat jiný odstín. Obecné pravidlo nejlepšího kontrastu povrchu však platí u žlutých, oranžových, až do červena zbarvených skel.

A světelná propustnost? Běžně je udávána v procentech, nebo v označení S0 (největší propustnost) až S4 (nejnižší propustnost). Dobrou zprávou je, že v každých značkových brýlích lze skla dle potřeby měnit!

Ochrana proti mlžení

Snad nejčastější dotaz! Každé kvalitní brýle mají dnes úpravu proti mlžení (speciální vrstvu na skle) a promyšlené otvory pro odvětrání. Proudící vzduch zamezuje mlžení dokonale. Dvojitá skla jsou dnes standard, pro opravdu maximální výkon brýlí jsou některé modely opatřeny dokonce trojitými, tedy nulovým srážením vlhkosti!

Další pojmy

- OTG brýle...brýle pod které se vejdou dioptrické brýle
- Helmet Compatible...pro dokonalý komplet s přilbou
- fotochromatická skla...samy reagují na příchozí světlo a umí se zatmavit/rozjasnit
- Silicone Strap...pásek má silikonovou úpravu, aby brýle dobře držely na přilbě

Na vašem soukromí nám záleží

Náš e-shop je poháněn energií z koláčků! Cookies nám pomáhají nabízet správné příslušenství, fajn slevy a další skvělé služby. Stačí nám dát souhlas k jejich používání.

Povolit všeNepovolovat cookies